Наша гордість

/Files/images/Панейко Вікторія.jpgПанейко Вікторія Павлівна учениця 11 класу. Гетьман дитячої організації "Козацька республіка ""СІЧ". Переможець районного конкурсу "Лідер року - 2015" (ІІ-місце), "Лідер року-2016"(ІІ-місце). Переможець районних вокальних конкурсів

/Files/images/IMG_20160901_110845.jpgКузюк Ірина Андріївна учениця 11 класу. Волонтер. Переможець районний вокальних конкурсів

/Files/images/Фото3053.jpgПастушенко Крістіна Валерівна учениця 8 класу. Переможець районних конкурсів солістів вокалістів.

Історико-краєзнавчий музей "Світлиця"

Відроджуючи народні традиції в Нововасилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів в 1991 році було відкрито музейну кімнату «Світлицю» . Право перерізати стрічку було надано Головіній Ларисі Олекандрівні – завідуючій кабінетом української мови та літератури Миколаївського інституту удосконалення кваліфікації учителів. Відкриття «Світлиці » було справжнім святом з піснями , музикою та народними танцями . Гостей з хлібом –сіллю зустріла учениця 11 класу Шульга Світлана. Серед присутніх гостей свята були матері і бабусі : Кравченко Федоня Карпівна, Крепкова Марія Петрівна, Назарова Віра Олександрівна, Іванина Клавдія Іванівна . Присутні були вражені інтер’єром музейної кімнати : піччю, колискою, мисником , виготовленими вручні з дерева столом та лавками , вив’язаними гачком мереживом руками Григоріної Світлани Вікторівни вишитими рушниками, серветками та наволочками на подушках майстринями села Бондаренко Лідії Микитівни та Запорожець Надії Іванівни. Фольклорний ансамбль «Калинонька» веселила всіх присутніх, вітала зі святом, пригощала смачними варениками. Лисак Тетяна Висилівна інспектор районного відділу освіти вручила учасникам Калиноньки значки Лауреатів ІІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості. В 2008 році музейна кімната отримує статус «Історико-краєзнавчий музей «Світлиця». Керівником музею є вчитель історії Нововасилівської школи Труденко Світлана Леонідівна.

При музеї в Нововасилівській загальноосвітній школі працює історико-краєзнавчий гурток. Він налічує 18 учнів 5-8 класів. Це учні в серці, яких горить вогник до знань про природу ,історію, обряди та звичаї рідного краю.

Гурток працює в таких напрямках:

- історичне краєзнавство;

- художньо-естетичне краєзнавство;

- географо-екологічне краєзнавство;

туристичне краєзнавство.

Складовою роботою гуртка є :

- музейні уроки;

- тематичні та оглядові екскурсії в музеї;

- зустрічі з цікавими людьми;

- тематичні виставки в музеї ;

- пошукова робота;

збір нових матеріалів та постійне поновлення експозицій. Проводяться практичні та теоретичні заняття . Під час занять учні знайомляться життєвими шляхом, трудовими та бойовими подвигами своїх земляків ,вивчають літературу рідного краю, історичні та культурні пам’ятки. На практичних заняттях самостійно працюють з документами,систематизують та аналізують історико - краєзнавчий матеріал , застосовують на практиці здобуті знання з туристичного блоку програми. Усі ці форми роботи викликають велику зацікавленість серед школярів. Особливий інтерес викликає в учнів пошукова робота ,яка дає можливість поповнити експозиції музею. По результатах пошуку пишуться роботи . Це дуже важливий і нелегкий етап, який дає можливість систематизувати та критично осмислити зібраний матеріал. Є пошукові роботи на тему: «Історія становлення рідної школи» , «На їхню долю випала війна», «Їх руки творять чудеса», « Аматори Нововасилівської сцени» . написано краєзнавчу роботу « Моє село , моя ти доле», «О, рідна земле я тебе частинка»

/Files/images/101_0854.JPG

/Files/images/101_0858.JPG

Фольклорний колектив "Калинонька"

/Files/images/SDC10277.JPG

/Files/images/SDC10161.JPG

Фольклорний ансамбль «Калинонька» створений ще в 1989 році заступником з виховної роботи Назаровою Василиною Дмитрівною. Завдяки своєму таланту та організаторським здібностям вона зуміла пробудити в дітей цікавість і тягу до народних звичаїв та пісень.

Художнім керівником був Танасійчук Микола Олександрович, людина, закохана в пісню! У своєму складі «Калинонька» нараховувала 25 учнів 1-9 класів. Серед перших учасників Назаров Руслан та Чумаченко Анатолій, які відслужили в Збройних Силах України, працюють в рідному селі. Шептицький Василь – фермер. Бабій (Голтей) Наталія – одружена, вчитель початкових класів Великовеселівській ЗОШ, Колодій Юлія – фельдшер, Козак (Максімова) Світлана – вчитель початкових класів рідної школи, Пономаренко Таня – вчитель початкових класів, мешкає на Кривоозерщині, Кравченки Геннадій та Світлана – випускники Криворізького педінституту, два брати Панейки Віктор та Павло після армії повернулися в рідне село. Панейко (Пожар) Світлана Вікторівна та Панейко Павло Романович - вчителі місцевої школи.

«Калиноньку» люблять в селі, її веселі пісні звучали не раз на сцені сільського клубу. Добре знають «Калиноньку» в районі та області. Вона - переможець районного туру ІІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості. Але найбільш урочисті хвилини пережиті були учасниками ансамблю на сцені міста Миколаєва в 1991 році на ІІІ Всесоюзному фестивалі народної творчості, коли стали лауреатами.

Щирі слова лунали в листі командування Первомайського гарнізону за участь в заключному концерті переможців ІІ конкурсу естрадної та народної пісні «Когда поют солдаты».

Як і скрізь, «Калиноньку» радо зустрічали на обласному «Святі весни» в с. Трикрати.

З року в рік «Калинонька» дивує глядачів своїм талантом та яскравістю. В 2009 році ансамбль святкує ювілейну дату свого існування – 20 років.

За ці роки незмінною залишається мета: виховання високоморального, національно свідомого підростаючого покоління, патріотів своєї землі, спадкоємців та хранителів культурної спадщини.

І нині склад учасників нараховує 20 учнів 1-11 класів. Це в основному діти, в душах яких лежить щира любов до пісні, звичаїв, обрядів та традицій рідного села. Діти, які продовжують справу своїх попередників: хто - своїх батьків, хто – старших братів та сестер. Вони роблять по-справжньому велику справу, відроджуючи духовну скарбницю українського народу в обличчі нашого села. Так, наприклад, Луценко Тетяна , Панейко Вікторія, Шептицька Яна -це доньки перших учасників( Дубенко (Луценко ) Ірини , Красіловської Світлани , Панейка Павла Романовича та Панейко (Пожар) Світлани Вікторівни ) .

Своїм талантом театрального слова та золотого голосу вражають слухачів Кузюк Ірина ,Панейко Вікторія,Богач Анастасія, Пастушенко Крістіна, Пастушенко Валерія, Дідик Юлія, Колодій Діана та Колодій Василина, Лень Владисла та Мальований Олександр, Чобану Вікторія, Чуприна Надія, Шептицька Яна, Луценко Тетяна, Стремецька Тетяна та Наталка, Куліш Марина, Пастушенко Олександр, Максімов Артем, Чеботан Станіслав.

Останніх п’ять років керівником колективу заступник з виховної роботи Мальована Ольга Анатоліївна . Щирою любов’ю до дітей та сумлінною , самовідданою працею зуміла назавжди пробудити нестримний потяг до фольклору у своїх вихованців. В сучасному репертуарі програми « Великодні гаївки» , «Каратаївський базар», «Андріївські вечорниці», « В ніч на святого Миколая», « Свято зустрічі весни», «Ой, на Івана ,ой , на Купала» « Різдвяні щедрівки».

« Калинонька» є активною учасницею свят , переможницею районних та обласних конкурсів. Так 16 травня в місті Миколаєві відбувся обласний конкурс фольклорних колективів «Чумацький шлях» , на якому ансамбль зайняв почесне ІІ місце серед десяти колективів – учасників , представивши програму «Зустріч

весни».

Під віртуозну музику Гальченка Івана Дмитровича звучали пісні «Ой, є в лісі калина», «Ой, на горі цигани стояли», « Прийди, прийди, весна, красна», «Вийди , вийди , сонечко», « Від Врадіївки до Весели» запальні танці . Ритмічна гра на незвичайних народних інструментах: граблях, рогачах, горщику, рублі, тріскачках, пральній дошці зачарувала публіку, створили радісну атмосферу. Все це знову і знов доводить, що фольклорний ансамбль «Калинонька» Нововасилівської ЗОШ – це висококультурний , талановитий та творчий колектив, покликаний творити добро, дарувати радість. Учасники ансамблю мов зернятка калини гарні, чепурні, талановиті, що проросли на Нововасилівській землі, - наша окраса та гордість. Другого березня фольклорний колектив звітував на звання - зразковий колектив.

/Files/images/SDC10183.JPG"Калинонька повертається з фестивалю фольклорних колективів "Місяцелік" який проходив в м.Нова Одеса)

/Files/images/SDC10247.JPG

/Files/images/SDC10752.JPG

/Files/images/100_2865.JPGВиступ колективу з програмою "Зустріч весни"

/Files/images/100_2890.JPGУчасники колективу святкують перемогу/Files/images/SDC10528.jpgНововасилівські "УКРАЇНОЧКИ"/Files/images/SDC10530.jpgСучасний клад колективу/Files/images/100_2816.JPGВиконання веснянки "Прийди весно красна"

Новий склад "Калиноньки" Різдвяні="Різдвяні канікули" (2014)

/Files/images/Фото2190.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 938

Коментарi

  • Ольга Мальована

    2014-06-30 20:06:15

    Доброго дня Генадій! Якщо є фотографії колективу перших учасників пришліть нам на адресу: novovasilevka@ukr.net, або в однокласники, де група"Моя Нововасилівська школа" Дякую!......

  • Ольга Мальована

    2014-02-01 18:00:54

    Нині ми зразковий художній фольклорний колектив "Калинонька", який складається з 22 учасників....

  • Геннадій

    2012-10-06 11:32:54

    Дуже приємно що засновниками такого колективу були ми і що ми разом досягли таких результатів.Бажаю Вам досягнути нових взлетів щоб про нас не забували ніколи. З повагою колишній учень і учасник колективу Кравченко Геннадій..........

  • Геннадій

    2012-10-06 11:16:23

    Дуже приємно що засновниками такого колективу були ми і що ми разом досягли таких результатів.Бажаю Вам досягнути нових взлетів щоб про нас не забували ніколи. З повагою колишній учень і учасник колективу Кравченко Геннадій....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.